• اخبار

سخنرانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در جشنواره فرهنگی روستا

سخنرانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در جشنواره فرهنگی روستا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در جشنواره فرهنگی روستا یکی از نیازهای جدی روستاها را گسترش کتاب و کتابخوانی دانست

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در جشنواره فرهنگی روستا با بیان اینکه یادآوری نعمات الهی توصیه خداوند در قرآن است، گفت: علاوه بر نعمت‌های مادی که انسان باید شاکر آن باشد، نعمت‌های معنوی نیز بسیار مهم بوده و لازم است آنها را شناخته و شکرگذار باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان جایگاه فرهنگ و اندیشه را رفیع خواند و تصریح کرد: مردم روستا پاک، کم توقع و صمیمی هستند و پایه اصلی چرخه اقتصادی هر جامعه‌ای به دست توانمند مردم روستا می‌باشد بنابراین لازم است به مسائل فرهنگی این قشر توجه جدی صورت پذیرد.

وی با تقدیر از برگزاری جشنواره فرهنگی روستا در روستای بلطاق شهرستان بویین میاندشت اظهار کرد: قلم و کتاب جایگاه والایی در موضوعات فرهنگی دارد به طوری که در قرآن نیز از قلم و نوشتن یاد شده و امروز نیز نکته بسیار مهم و ارزشمندی است که این جشنواره توجه خوبی به نویسندگان روستا داشته است.

حجت الاسلام انصاری یکی از نیازهای جدی روستاها را گسترش کتاب و کتابخوانی دانست و افزود: برای خدمت به روستاییان تلاش گر، دین مدار و فهیم از هیچ کوششی فروگذار نمی کنیم. یکی از افتخارات روستای بلطاق توجه به مسئله کتاب و کتابخوانی بوده و وجود نویسندگان توانمند در این روستا مایه خرسندی است.

خاطرنشان می‌شود، جشنواره فرهنگی روستا با حضور محمدعلی جعفری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی مشاور مدیرکل در امور شهرستان‌های اداره کل و حسن کیخایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بویین میاندشت ۱۸ شهریور در روستای بلطاق شهرستان بویین میاندشت برگزار شد.

 

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500